ISIF’18 Destekçileri Arasında Yerimizi Aldık

ISIF’18 Destekçileri Arasında Yerimizi Aldık

UPB olarak 3. Uluslararası İstanbul Buluş Fuarı (ISIF 2018) destekçileri arasındaki yerimizi aldık

Bu kapsamda UPB Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Erdem KAYA, İstanbul Buluş Fuarı’nda (ISIF 2018) “Teknolojik Girişimciler için Patent Kavramı” konulu çalıştayda sunum gerçekleştirecek. Ayrıca Kaya, fuar kapsamında düzenlenecek Uluslararası Buluş Yarışması’nın da jüri kurulunda yer alacak. Tüm UPB üyeleri ve diğer ilgililer kamu yararı gözetilerek ücretsiz yapılacak bu eğitime davetlidir.

UPB’nin destekçilerinden olan ISIF’18 kapılarını açıyor
Dünyanın önde gelen buluşlarını bir araya getiren 3. Uluslararası İstanbul Buluş Fuarı (İstanbul International Inventions Fair ISIF’18) 27-29 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. Uluslararası Patent Birliği (UPB)’nin de destekçileri arasında yerini aldığı fuarda, yeni buluşlar, Ar-Ge ve inovasyon konularında önemli bilgiler paylaşılacak.
T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onursal himayeleri, Uluslararası Buluşçular Federasyonu Birliği(IFIA)’nin uluslararası himayeleri, TÜRKPATENT’in ev sahipliği, Anadolu Buluşlar & Buluşçular Derneği(ABDER)’nin ana organizasyonu, Avrupa Patent Ofisi (EPO) ve Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO)’nun uluslararası destekleri ile düzenlenecek olan ISIF’18, ülkemizin gelişimine değer katacak buluş, Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerinin ulusal ve uluslararası katılımcılarla buluşturulması, üretilen teknik bilginin ticarileştirilerek toplumun yararına sunulması ve teknoloji geliştirme faaliyetlerini Türkiye ve dünyanın gündemine getirmeyi hedefliyor. Fuar kapsamında düzenlenecek Uluslararası Buluş Yarışması’nın jüri kurulunda yer alan UPB Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Kaya, fuarın ikinci günü “Teknolojik Girişimciler için Patent Kavramı” konulu çalıştayda konuşmacı olarak yer alacak. Kaya, katılımcılara tüm gün sürecek geniş kapsamlı bir sunum yapacak.

Ar-Ge ve patent alanında güncel bilgilerin paylaşılacağı fuarın son gününde gerçekleşecek törende T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da teşrifleriyle ISIF18 Ödülleri sahiplerini bulacak.

Tarih: 28 Eylül 2018

Zaman Dilimi: 10:00 – 13:00

Yer: İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

Detaylar ve kayıt için tıklayınız…

Bu gönderiyi paylaş