cizgi
duyuru DUYURULAR :
Web sitemiz yenilenmiştir, üst menüden ilgili içeriklere aynı şekilde erişebilirsiniz..

Neden Üye Olmalıyım ?

   

      Sayın Yetkili,

     Uluslararası Patent Birliği “Fikri ve Sınai Mülkiyet” (patent, marka, tasarım ve fikri haklar) alanlarında bilinç oluşturma ,bu konuda farkındalık yaratmak amacı ile , hiçbir ticari amacı olmayan Bakanlar Kurulu ‘nun 25.06.1999  gün ve 13041 sayılı kararı ile kurulmuş şuan 47  üyesi olan bir sivil toplum kuruluşudur.

Uluslararası Patent Birliğinin şuanda yürütmüş olduğu pek çok çalışma vardır. Bunların başlıcaları; Firmalara patent sisteminin oluşturulması ile ilgili eğitimlerin verilmesi,  Marka Patent Vekillik sınavına hazırlık tüm mevzuatı içeren yayınlar hazırlanması, konferans, seminer ve paneller gibi eğitim amaçlı etkinliklerin gerçekleştirilmesi, benzer amaçlı kuruluşlarla eğitim amaçlı işbirliğinin sağlanması, İcat fuarı düzenlenmesi icatlar fuarının amacı patent bilincini uyandırmak, bu konuda farkındalık yaratmak ve Patent, Faydalı Model,Marka ve Endüstriyel Tasarım alanlarında tescili olan firmaların ve ürünlerinin fuarda sergilenerek diğer işletmelere örnek olması ,bireysel buluşçuların fikirleriyle profesyonel firmaları buluşturmak ,öğrenci kategorileri ile de çocuklarımızın ,gençlerimizin yaratıcılıklarının ön plana çıkarılması hedeflenmiştir .UPB öncülüğünde başlatılan  “ İCATLAR2011, Fikirler, Buluşlar, Yeni Ürünler Sergisi “T.C. Bursa Valiliği destekleriyle, UPB Uluslararası Patent Birliği’nin organizasyonunda,  Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş., Bursa Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BUSİAD işbirliği ile gerçekleştirilmişti. “İcatlar 2011” sergisinin ,2013 yılında ilk resmi fuar haline gelerek “İcatlar 2013”olarak yine aynı paydaşlarla Tüyap işbirliği ile  her yıl fuar olarak düzenlenecektir.

Geleceğe yönelik olarak planlanan bir takım çalışmalar da mevcuttur.Taklit müzesinin kurulması bunlardan biridir. Patent konusundaki çalışmalarımız ve ücretsiz eğitimlerimiz ile sağladığımız bu yarardan sizin de faydalanmanızı istemekteyiz.

 Sizide üyelerimiz arasında görmek bize ilerlediğimiz hedefe yaklaşmamıza yardımcı olacaktır.

www.upb.org.tr adlı sitemizden Birliğimiz ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Üyeliğe giriş bedeli 400,00TL, yıllık aidat bedeli 600,00TL’dir.

 

 

 

Sizlere çalışmalarınızda başarılar dilerim, saygılarımla.

 

 

                         Erdem KAYA

          UPB Yönetim Kurulu Başkanı

İletişim Bilgileri:

Tel: 0224 261 54 62

E-Mail: upb@upb.org.tr

Bir Cevap Yazın