cizgi
duyuru DUYURULAR :
Web sitemiz yenilenmiştir, üst menüden ilgili içeriklere aynı şekilde erişebilirsiniz..

Başkandan Mesaj

  

 

 

 

 

 

 

 

   Ulus olarak hedefimiz emek yoğun ekonomiden değer yoğun ekonomiye geçiş yapmak. Günümüzün ağır rekabet şartlarında ne  yazık ki başka bir çıkış yolu da gözükmüyor. Bu noktada girişimciliği ve inovasyonu tetikleme adına devlet politikaları uygulamaya alınıyor, bu uygulamalar yavaş yavaş çıktılarını vermeye başlıyor. Yeni Ar-Ge Merkezleri kuruluyor, patent sayıları artıyor, Ar-Ge harcamalarının GSYİH içindeki payı yükseliyor. Uzun lafın kısası doğru bir yolda ilerliyoruz ama yol uzun ve yol boyunca birçok kritik sapak mevcut.Hedeflenen noktaya çok da geç olmadan varabilmek için yaşadığımız ekosistemdeki tüm ilgili paydaşların proaktif desteğine ihtiyaç var. Bu paydaşlardan biri de STK’lar.

   Uluslararası Patent Birliği de (UPB) bir STK olarak üstlendiği misyon itibarıyla önemli bir yere sahip. Zira hala ülkemizde Fikri Haklara yönelik çalışmalar yapan STK sayısı bir elin parmağını geçemiyor.

   UPB 15 yılı aşkın süredir ülkemizdeki Fikri Haklar bilincinin yaygınlaşması noktasında ciddi çalışmalar yürütmüş bir dernek. Özellikle geçmiş dönemlerde Bursa özelinde yapılan çalışmalar takdire şayan.

   Bizler de Yönetim Kurulu ve tüm diğer üyelerimizin desteği ile UPB’nin faaliyetlerine en etkili şekilde devam edebilmesi için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.

    İlk aksiyonumuz teveccüh gösterip UPB’nin bir parçası haline gelen tüm üyelerimize daha fazla katma değer sağlayıcı çalışmalar yapmak olacaktır. Bu noktada üyelerimizi Fikri Haklar’a yönelik tüm kritik gelişmelerden haberdar edebileceğimiz etkin bir bilgi paylaşım ağı kurmayı hedefliyoruz. Uzman statüsündeki üyelerimizin katkılarıyla kaliteli içerikler üretip bu ağ üzerinden tüm bu içerikleri paydaşlarımıza ulaştırmak istiyoruz.

     Ayrıca üyelerimizi ziyaret edip onların talep ve ihtiyaçlarını öğrenmek, bilinçlendirme ve uzmanlık seminerleri düzenlemek, üyelerin birbiriyle bilgi alışverişinde bulunabildiği periyodik toplantılar organize etmek gibi planlarımız var. Tabi ki, Fikri Haklar alanında soru ya da sorunları olan kişileri de her zaman en doğru şekilde yönlendiren bir dernek olmayı da sürdüreceğiz.

    Uzun lafın kısası yolumuz uzun ama başarıya olan inancımız yüksek. Bu yolda bize destek olan ve olacak herkese şimdiden sonsuz şükranlarımı sunarım.

     En derin sevgi ve saygılarımla,

           Erdem KAYA

           UPB Başkanı

           Marka & Patent Vekili

           Elektronik Müh.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın