cizgi
duyuru DUYURULAR :
Web sitemiz yenilenmiştir, üst menüden ilgili içeriklere aynı şekilde erişebilirsiniz..

HABERLER

UPB’nin destekçilerinden olan ISIF’17 kapılarını açıyor

Dünyanın önde gelen buluşlarını bir araya getiren 2. Uluslararası İstanbul Buluş Fuarı (İstanbul International Inventions Fair ISIF’17) 02-04 Mart tarihleri arasında İstanbul WOW Convention Center’da düzenlenecek. Uluslararası Patent Birliği (UPB) desteğiyle gerçekleştirilecek fuarda, yeni buluşlar, patentler ve Ar-Ge konusunda önemli bilgiler paylaşılacak.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katılacağı ISIF’17, uluslararası ve ulusal mucitler, Ar-Ge merkezleri, üreticiler ve ticaret şirketleri, sanayiciler, girişimciler, özel araştırmacılar, patent danışmanları, patent büroları, özel ya da devlet destekli araştırma enstitüleri, bilim parkları, teknoloji geliştirme faaliyetlerini Türkiye ve dünyanın gündemine getirmeyi hedefliyor. Fuar kapsamında düzenlenecek Uluslararası Buluş Yarışması’nın jüri kurulunda yer alan UPB Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Kaya, fuarın ikinci günü Patent Profesyonelliğine Giriş konulu çalıştayda konuşmacı olarak yer alacak. Kaya, katılımcılara tüm gün sürecek geniş kapsamlı bir sunum yapacak.

Ar-Ge ve Patent alanında güncel bilgilerin paylaşılacağı fuarın son günü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılacağı bir tören ile ISIF17 Ödülleri sahiplerini bulacak.