cizgi
duyuru DUYURULAR :
Web sitemiz yenilenmiştir, üst menüden ilgili içeriklere aynı şekilde erişebilirsiniz..

HABERLER

  Değerli İş Dünyası Temsilcileri,   “Sınai Mülkiyet” konusunu oluşturan buluşlar ya da unsurlar, kişisel bir çabanın/zekanın ürünü olmakla birlikte, bireysel gelişimden çok ülkelerin gelişimine katkıda bulunmaktadırlar. Hatta katkıda bulunmaktan da öte, Devamı »

HABERLER

            Dünya gazetesinin Bursa bürosu temsilcisi Ömer Faruk Çiftçi beyi ziyaret ettik. UPB olarak yaptığımız çalışmalardan ve önümüzdeki dönem projelerimizden bahsettik. Devamı »

HABERLER

VATAN SİZE MİNNETARDIR 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yılında şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Devamı »

 

HABERLER

HABERLER

 

Değerli İş Dünyası Temsilcileri,

 

“Sınai Mülkiyet” konusunu oluşturan buluşlar ya da unsurlar, kişisel bir çabanın/zekanın ürünü olmakla birlikte, bireysel gelişimden çok ülkelerin gelişimine katkıda bulunmaktadırlar. Hatta katkıda bulunmaktan da öte, ülke sanayisinin taşıyıcı gücü olmaktadırlar. Bu nedenle, korumaya ve gelişmeye yönelik uygulamalar devlet otoritesiyle sağlanmaktadır.

 

BUSİAD  Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği ile UPB Uluslararası Patent Birliği  iş birliğinde    28 Mart 2017 Salı günü saat 17:00 da BUSİAD Evi konferans salonunda, yukarıda kayıtlı olan konuda yapılan son yasa değişiklerinin paylaşılması amacıyla “Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu Tanıtım Toplantısı” düzenlenmektedir.

 

Bu toplantıda siz değerli sanayici ve işadamlarımız ile profesyonellerinizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

İlgi ve katılımlarınızı dileriz.

 

Saygılarımızla,

 

HABERLER


 

 

 

 

 

 

Dünya gazetesinin Bursa bürosu temsilcisi Ömer Faruk Çiftçi beyi ziyaret ettik. UPB olarak yaptığımız çalışmalardan ve önümüzdeki dönem projelerimizden bahsettik.

HABERLER

HABERLER

VATAN SİZE MİNNETARDIR

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yılında şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

HABERLER

Uludağ Üniversitesi 6. Bilgilendirme ve ARGE günlerine UPB olarak katılım sağladık. UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay ile bir araya geldik. Karşılıklı işbirliği imkanları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

HABERLER

UPB’den Evinoks’a ziyaret

Uluslararası Patent Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Kaya, derneğimize önemli katkıları bulunan geçmiş dönem başkanlarımızdan ayrıca hala yönetim kurulu üyemiz olan Evinoks Yönetim Kurulu Başkanı N. Coşkun İrfan’ı ziyaret etti. Ziyaret çerçevesinde, birlikte dernek faaliyetlerinin artırılması ve geliştirilmesi yönünde yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi.

Evinoks Yönetim Kurulu Başkanı N. Coşkun İrfan, UPB için desteklerinin her zaman devam edeceğini ve her türlü katkıya hazır olduklarını belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İrfan;“ UPB’nin daha aktif hale gelmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Yeni çıkan Sınai Mülkiyet Kanunu’nun tüm sanayici ve iş adamlarımıza detaylı olarak anlatılması adına faaliyetler yaptıklarını ve bu faaliyetlerin sonucunda olumlu geri dönüşler aldıklarını dile getiren UPB Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Kaya ; “Marka ve patent konusunda farkındalığı arttırdığımız eğitimler sayesinde patent başvuru sayıları da hızla yükseliyor. Ülkemizin koyduğu hedeflere kendi alanımızda katkı sağlıyor olmak bizleri mutlu ediyor” dedi.

HABERLER

http://arge.uludag.edu.tr

HABERLER

Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı olan ve ülkemizin inovasyon şampiyonlarını belirleyen İnovaLİG programı bu yıl Türkiye’de 4.kez gerçekleştirilecektir. İnovaLİG 2016’da ulaşılan 761 başvuru sayısı ile Türkiye, IMP3rove programına katılımın en yüksek olduğu ülkelerden biri haline gelmeyi başarmış olup, 2016 yılının kazananları Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile Türkiye İnovasyon Haftası’nda ödüllerini almıştır.  İnovaLİG ile şirketler hem inovasyon yetkinlikleri bazında yarışıyor hem de inovasyon kültürlerini interaktif bir platformda geliştirme fırsatı bulmaktadır. İnovasyon değerlendirmesini tamamlayan her firmamıza, inovasyon değerlendirme ve kıyas analizi raporu ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu anlamda İnovaLİG sayesinde firmalarımızın orta ve uzun vadeli hedeflerine odaklanmasına, yıllar içerisinde inovasyon gelişimlerini takip edebilmelerine ve gözlemlemelerine imkan sağlamaktayız. Özellikle ihracatçı firmalarımızın 2023 hedeflerine ulaşma noktasında hangi konumda olduklarına ayna tutmakta ve 2023’e giden vizyonu belirlemekteyiz. İnovasyon yönetiminin ve bilincinin yaygınlaştırılması ve farkındalık yaratılması için Sayın Cumhurbaşkanı’ndan sektör temsilcilerine kadar herkesin İnovaLİG’e katkı sağlaması, ülkemizi diğer örneklerinden ayrıştırarak bizler için ayrı bir gurur kaynağı olmaktadır. Bu anlamda hem geçtiğimiz yıla göre inovasyon gelişiminizi görmek, hem de küresel şampiyona heyecanına ortak olmak için sizi 30 Nisan 2017 tarihine kadar www.inovalig.com adresinden İnovaLİG 2017’ya katılmaya davet etmekteyiz. Detaylı bilgi için info@inovalig.com adresinde ve 0 212 454 03 74 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Bu yıl çok daha kapsamlı ve yoğun katılıma sahip olacağına inandığımız İnovaLİG 2017’da hep birlikte çok daha büyük başarılara imza atacağımıza ve inovasyon liginde ülkemizi çok daha üst sıralara taşıyacağımıza yürekten inanmaktayız. Kolay Başvuru: Ek:İnovaLİG 2017 Bilgilendirme Kılavuzu Ek:Neden Katılmalısınız?

upb@upb.org.tr tıklayınız …

HABERLER

UPB’DEN YENİ SINAİ MÜLKİYET KANUNU SEMİNERİ

 

Uluslararası Patent Birliği (UPB), üyelerine ve iş dünyası temsilcilerine Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu’nu anlatacak.

 

UPB tarafından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Çok Amaçlı Salonu’nda 10 Mart Cuma günü gerçekleştirilecek etkinlikte, UPB Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Kaya, katılımcılara yeni kanun hakkında bilgiler aktaracak.

 

Program içeriği:

Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu Tanıtımı

– Genel Değişiklikler

– Patentlerle ilgili yenilikler

– Markalarla ilgili yenilikler  – Tasarımlarla ilgili yenilikler – Firmalara düşen görevler – Soru-Cevap

 

 

Yer: BTSO Çok Amaçlı Salonu

Tarih: 10 Mart 2017 Cuma

Saat: 14.30 – 17.30