23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yıldönümünü ve Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihte önemli bir dönüm noktası olan böylesine anlamlı bir günü çocuklara armağan etmesi bu güne ayrıca bir önem kazandırırken, bu hareketiyle de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza duyduğu umudu ve güveni göstermiştir.

Sevgili çocuklar; bu güvene layık olmak için sizlere düşen görev, bilimsel gelişmelere açık, teknolojide sınır tanımayan, araştıran, eğitime önem veren, çalışkan ve başarılı bir birey olmaktır. Bu bilinçle hareket ederek bu görevi en güzel şekilde yapacağınıza olan güvencimiz tamdır.

Biz yetişkinlere düşen görev de devletimiz ve milletimiz olarak 21. Yüzyıl dünyasının gerisinde kalmamak, çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazanmak ve çağdaş uygarlık düzeyini yakalayabilmek için çocuk ve gençlerimizi topluma yön verecek ve gelişmelere açık insanlar olarak yetiştirmektir.

İnanıyoruz ki bu uğurda görev ve sorumluluklarımızın bilinciyle hareket edersek ülkemizin geleceği daha aydınlık, daha gelişmiş ve kalkınmış olacaktır.

Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunda ve kurtuluş savaşının kazanılmasında emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, onun kahraman silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz saygı ve rahmetle anıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramınızı en kalbi duygularımla kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Erdem KAYA

UPB Yönetim Kurulu Başkanı

Bu gönderiyi paylaş